Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej

14.10 uczniowie naszej szkoły uczcili święto Komisji Edukacji Narodowej akademią dla swoich nauczycieli. Były piosenki, scenki z życia szkoły i taniec. Rada Samorządu Uczniowskiego złożyła życzenia w imieniu społeczności szkolnej i poczęstowała uczniów słodkościami. Rada Rodziców przygotowała piękne kwiaty, które wręczono na akademii.
Dziękujemy aktorom, tancerzom i piosenkarzom za piękny występ.

Rada SU w SP 7

Nowa Rada SU w SP 7 działa – zapraszamy przewodniczących klas na czwartkowe spotkania. Masz ciekawe pomysły, wnioski do realizacji – czekamy na Ciebie na świetlicy szkolnej.Twój głos ma znaczenie, jesteś współgospodarzem w swojej szkole.

Innowacja pedagogiczna

Dziś Bogdana Dworaka poznawali najstarsi z uczniów naszej szkoły…
Na młodych wyrażenie zrobił oglądany wywiad z artystą, jego swoboda wypowiedzi, wspaniałe historie o naszym mieście i jego mieszkańcach.
🍀Wywiad z dnia 15 lipca 2019 roku, kiedy to Bogdan Dworak był Gościem Dnia Radia Zawiercie.

Akcja ,,Opatrunek na ratunek”

🍃 Październik jest miesiącem misyjnym, dlatego w tym czasie pamiętamy o tych, którzy w odległych zakątkach świata potrzebują naszego wsparcia.
🍁 W tym roku nasza szkoła przystąpiła do akcji ,,Opatrunek na ratunek” , której patronuje fundacja REDEMPTORIS MISSIO.
🍂 W surowych warunkach życia nietrudno o rany, oparzenia i urazy. Na liczne urazy narażone są zwłaszcza pracujące już od najmłodszych lat dzieci. Skaleczenia, otarcia, czy oparzenia, to pamiątki po każdym dniu ciężkiej pracy. W tropiku plagą są także ugryzienia i ukłucia owadów. Najbiedniejsi z pacjentów trafiają do przychodni i szpitali misyjnych. Niestety tam, często brakuje nawet podstawowych opatrunków. Wspólne możemy to zmienić.
🌻 Każdy, kto chciałby się przyłączyć do akcji może przynieść materiały opatrunkowe do p. Joli Kowalskiej do dnia 15 listopada br. Podarowane opatrunki zostaną przekazane do Fundacji, a następnie przewiezione drogą morską do Afryki, gdzie misjonarze rozdzielą je między poszczególne misje.

Konkurs plastyczny “Bohater bajek Disneya”

Z okazji Dnia Postaci z Bajek ogłaszamy konkurs plastyczny (dla klas 0-3) “Bohater bajek Disneya”.
Prace w technice dowolnej, formacie A4.
Gotowe prace oddajemy do nauczyciela języka angielskiego, p. K. Świderskiej.
Termin – 29.10.21 r.
Ps. Kto pierwszy znajdzie gafę w plakacie? 😂

Lekcja inna niż zwykle w klasie 4

11 października uczniowie klasy 4 uczestniczyli w niecodziennej lekcji języka polskiego.Uczniowie robili kleksy i wspólnie dogadywaliśmy, co mogą przedstawiać.Po zajęciach z kleksografii przyszedł czas na przędzenie liter i lekcje geografii, podczas której utrwalaliśmy wiadomości z lektury ,,Akademia Pana Kleksa”. Dzisiaj uczyliśmy się poprzez zabawę.Ambroży Kleks byłby z nas dumny🙂