Aktualności

Apel szkolny

W dniu 7.02.2019 r. odbył się w naszej szkole lutowy apel. Jego głównym tematem było bezpieczeństwo podczas ferii. Wszelkich niezbędnych informacji na ten temat udzielili nam uczniowie klasy 5. Ponadto, wręczono uczniom nagrody w konkursach szkolnych : bibliotecznym i zorganizowanym przez doradcę zawodowego oraz po raz trzeci uczniowie Naszej Szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Leksykalnym z Języka Angielskiego ” Memory Master” .

Kontynuuj czytanie „Apel szkolny”

Karnawał w Siódemce

  Czas karnawału w Siódemce uznajemy za otwarty❤️
Dziś w klasie II odbyła się zabawa karnawałowa. Uczniowie w strojach dyskotekowo- karnawałowych… Były tiule, cekiny, muszki, krawaty… I muzyka… Muzyki całe mnóstwo! Szaleństwom nie było końca 😍 na zakończenie niespodzianka  poczęstunek przygotowany przez rodziców – pizza!
Wychowawca, p. Iwona Bzowska

Oddział zerowy pod okiem pani Joasi Grabowskiego bawił się dziś cudnie:)

 

  Wspaniała zabawa na balu karnawałowym w oddziale przedszkolnym A (wych.T.Dubel)

  Bal karnawałowy odbył się również w klasie pierwszej. Tu również panowała świetna atmosfera, pełna muzyki i kolorów. Wychowawca klasy, p. Grażyna Bielawska – w stroju Mickey Mouse – była niezastąpionym wodzirejem. Uczniowie bawili się świetnie.

  Klasy starsze też miały swój bal w trochę innym wydaniu. Po południu odbyła się dyskoteka karnawałowa dla klas IV – VIII. Nie zabrakło modnych stylizacji, strojów, dodatków. Muzyka świetna, o tą zadbał DJ Fantomas😍 atrakcją była szkolna fotobudka 😉

Więcej zdjęć w galerii:)

 

W dniu 7.02.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Zawierciu odbyły się Miejskie Igrzyska tenisa stołowego chłopców. Nasza drużyna zajęła zaszczytne III miejsce! Gratulujemy ❤️  Opiekun: Magdalena Mucha, nauczyciel wychowania fizycznego.

DBI

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu rozpoczęliśmy krótką prezentacją nt. bezpieczeństwa w sieci, numerów alarmowych oraz właściwych zachowań, tzw. netykiety. Wszystko to przedstawiły nam uczennice klasy 5 Ola i Kinga, a prezentację przygotowała Ala, uczennica klasy 6. Następnie nauczyciel informatyki p. Grzegorz Florczyk sprawdził czy uczniowie uważnie słuchali zadając pytania uczniom. Każda poprawna odpowiedź nagradzana była naklejką lub drobnym upominkiem:)

 

 

Spotkanie profilaktyczne

  Dziś w Szkole gościliśmy funkcjonariuszy policji, którzy przypomnieli naszym uczniom zasady bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych. Ponadto, jako główny temat spotkania, poruszyli kwestie związane z cyberprzemocą oraz konsekwencjami jej stosowania – zarówno w aspekcie prawnym jak i psychologicznym.

 

Walentynkowa poczta

Samorząd Uczniowski zaprasza do wspólnej zabawy🎈 bo ważne jest, by mówić sobie, że się lubimy!

Skrzynka znajdować się będzie na świetlicy szkolnej 😍 korespondencja dotrze do odbiorców w piątek 🥰

Lekcja z doradztwa zawodowego

   W dniu 31 stycznia naszą Siódemkę, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, odwiedziła p. Gabriela Kaczyńska – dziennikarz Radia Katowice. Zaproszony gość opowiedział młodzieży o swojej drodze edukacyjnej i zawodowej, niezbędnych predyspozycjach radiowca oraz wadach i zaletach wykonywanego zawodu… Poza tym uczniowie mogli swobodnie zadawać naszemu gościowi pytania. Te dotyczyły zarówno kwestii technicznych, np. w jaki sposób montuje się materiał radiowy, jak i osobistych doświadczeń p. Gabrieli – który z realizowanych materiałów był najbardziej kontrowersyjny, utkwił w pamięci.
Spotkanie zaliczamy do mega udanych! Uczniowie podziękowali p. Gabrieli gromkimi brawami. Taki gość to jest coś 😍
Spotkanie zorganizowała p. Wiola Zamora, doradca zawodowy.