Dlaczego warto do nas?

Szkoła Podstawowa nr 7 w Zawierciu to przyjemna i przestronna szkoła. Posiada przytulne i kolorowe sale lekcyjne. Świetlica jest sercem naszej szkoły, do której uczęszcza spora gromadka dzieci. Sale wyposażone są w ekrany multimedialne i nowy sprzęt komputerowy w pracowni informatycznej. Jesteśmy przygotowani na nowe wyzwania edukacyjne.

Uczniowie naszej szkoły osiągają corocznie wysokie i bardzo wysokie wyniki w sprawdzianie szóstoklasisty, a w zeszłym roku dwie uczennice otrzymały tytuł Laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego.

Nasi uczniowie uczestniczą w wielu konkursach, w których otrzymują wyróżnienia i plasują się na czołowych miejscach w wielu rankingach.

Kadra pedagogiczna szkoły rozumie potrzeby młodych ludzi i jest przyjacielsko nastawiona do współpracy ze swoimi podopiecznymi. Szczególnie Panie uczące w klasach młodszych budzą wielką sympatię u swoich najmłodszych dzieci. Uczniowie drugiego etapu edukacyjnego (klasa czwarta) wchodzący w nowy system pracy oswajając się z nowymi nauczycielami podkreślają ich wyrozumiałość i dużą wiedzę. Rodzice również wyrażają aprobatę działań edukacyjnych i poznawczych pedagogów.

W listopadzie ubiegłego roku nauczyciele przygotowali przedstawienie, w którym sami wystąpili. Przedstawienie nosiło tytuł: „Czy znasz te bajki?” Dzięki temu wydarzeniu pedagodzy pokazali swe talenty, ale również świetnie współpracujący zespół, który nie boi się żadnych wyzwań.

Rajdy piesze i rowerowe są już tradycją naszej społeczności, a sobotnie wycieczki do różnych, ciekawych miejsc, w ramach krzewienia kultury spędzania wolnego czasu, są ulubionym elementem weekend’ów u  naszych uczniów.

Zajęcia pozalekcyjne odpowiadają potrzebom uczniów, bo poza spełnieniem potrzeb rozwijania umiejętności i wyrównywania szans edukacyjnych, aktywizują talenty i marzenia o sukcesie i sławie. Należy wspomnieć o działającej grupie  ruchowo-tanecznej i treningach piłki ręcznej prowadzonej przez czynnego zawodnika CMC Viret Zawiercie. Działają również: koło czytelnicze, chór, zajęcia na basenie oraz zajęcia tenisa stołowego.

W szkole działa również 9 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Kosmonautów”, której zbiórki odbywają się co tydzień, a harcerze uczestniczą w wielu miejskich i powiatowych przedsięwzięciach.

Uczestniczymy w wielu projektach tj.: „Szkoła Odkrywców Talentów”, „Moje Miasto bez Elektrośmieci”, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, „Sieciaki”, „Śniadanie daje moc”, „Bieg po Zdrowie” (program antynikotynowy), „Zdrowo jem, więcej wiem” oraz kilka innych.

W szkole prężnie działa Samorząd Uczniowski i wolontariat. Przedstawiciele Samorządu organizują i inicjują wiele ciekawych  przedsięwzięć, które zjednują sobie sympatię kadry pedagogicznej: dyskoteki szkolne, Dzień Misia ,Dzień Śpiocha, Dzień Pidżamy itd.

Uczniowie świadomie wybierają i uczestniczą w wielu akcjach charytatywnych, najbardziej dumni jesteśmy z akcji „Szlachetna Paczka” i  Unicef „Wszystkie Kolory Świata” (zebraliśmy dużą kwotę na szczepienia dzieci w Angoli). Nie jest nam obca pomoc najbliższym. Kilka lat temu zorganizowaliśmy Koncert Charytatywny na rzecz naszego ucznia chorego na białaczkę. Dziś, wszyscy możemy się cieszyć jego zdrowiem.

Świadomość tradycji i ducha regionu spowodowała potrzebę kultywowania tego, co u nas piękne, poprzez zorganizowanie Kiermaszu Nauczycielskich Talentów i  Jurajskiego Kolędowania, podczas którego mieliśmy zaszczyt gościć i usłyszeć Panie z Koła Gospodyń z Włodowic i muzyków z Kapeli Jurajskiej z Rzędkowic.

Pomimo sporego wachlarza działań szkoła jest kameralna i bezpieczna. Wszyscy się w niej znają. Kadra pedagogiczna w sposób zindywidualizowany pełni opiekę i edukację, a rodzice z tego faktu są bardzo zadowoleni. Nikt w szkole nie czuje się obco…

Szkoła jest niewielka. Ale wszyscy czynimy wiele starań, aby była ona atrakcyjna i wszechstronna, mimo braku pozwolenia na utworzenie klas profilowych. Związane jest to ze specyfiką szkoły – jest ona mała, a zatem ma tylko jeden oddział w danym roczniku, co nie pozwala na zorganizowanie takiej klasy. Jest to jednak zaletą szkoły, gdyż umożliwiamy rozwój naszym uczniom na wielu płaszczyznach.

Znamy wszystkie dzieci, ich imiona i ich rodziców. Wiemy jakie mają potrzeby, marzenia i oczekiwania.  Nasi uczniowie są przygotowani do odbioru dziedzictwa kulturowego, ponieważ w szkole prowadzi się ciekawe zajęcia dotyczące zasad dobrego wychowania i angażuje się większość społeczności do kontaktu z dziełami sztuki, literatury czy kultury.

Mimo małej szkoły mamy trzech nauczycieli wychowania fizycznego, którzy mają wiele pomysłów skierowanych do młodych adeptów sportu. Nauczyciele w-f’u wraz z pedagogiem szkolnym są pomysłodawcami i organizatorami następujących przedsięwzięć sportowych: Miejski Konkurs Wiedzy o Sporcie, Dzień Wiosny, Dzień Sportu, Dzień Dziecka, podczas którego każdy uczeń zmagał się z konkurencjami sportowymi i zręcznościowymi, wybory Strong Man’a i Miss Szkoły, a ostatnio, Turniej Piłki Nożnej 7CUP!

W przyszłości realizacji doczekają się, zapewne, pomysły aktywizujące uczennice i ich mamy oraz biegi przełajowe z osiedlem Borowe Pole w roli głównej…

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w progi naszej szkoły, gwarantujemy przyjemną edukacyjną atmosferę.

 

Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 7 w Zawierciu