Mam Moc

Projekt „Mam moc” jest skierowany do uczniów klas IV – VIII. Jego głównym celem jest pobudzenie uczniów do działania, poszukiwania pasji, dostrzeżenia w sobie mocnych stron, aktywne spędzanie wolnego czasu z dala od ryzykownych zachowań i uzależnień.

Projekt będzie realizowany w formie różnorodnych warsztatów, prowadzonych przez specjalistów, ludzi z pasją. Autorzy projektu chcą bowiem, by nasi uczniowie mieli sposobność spróbowania czegoś „na własnej skórze”, czynnego udziału, nauki przez doświadczanie.

Autorkami projektu są panie: Wioletta Zamora – pedagog szkolny, Katarzyna Hilgartner – nauczyciel matematyki oraz pani Jolanta Brewka nauczyciel języka polskiego.

WRZESIEŃ

20.09 zainaugurowaliśmy nasz projekt „Mam moc”, mający na celu odkrywanie przez uczniów ich mocnych stron, zachęcający do poszukiwania pasji, uczący aktywności. Pierwsze zajęcia porwały uczniów do tańca… i to nie byle jakiego! Hip – hop bowiem okazał się być idealny dla naszej młodzieży, a trenerka Natalia Zagórska okazała się być mega pozytywnym mentorem Dziękujemy Studiu Tańca i Fitness EU4YA za świetną lekcję!

 

Dziś 28.09 odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu „Mam moc”. Tym razem były to zajęcia plastyczne pt. „Lato zaklęte w kamieniu”. Młodzi artyści próbowali swoich artystycznych sił w bardzo precyzyjnych malunkach… wykonanych….na nadmorskich kamieniach. Fantazja wzięła górę! Powstały piękne prace. Uczestnicy bardzo dobrze się bawili i nie wyszli czyści. Zajęcia poprowadziła p. Wiola Zamora, a p. Jolanta Brewka dzielnie jej towarzyszyła.
  

PAŹDZIERNIK

W środę gościliśmy w naszej szkole p. Jacka Pałuchę, który zabrał nas w świat kreatywnej fotografii. Do zadań przystąpiliśmy z aparatami w ręku i…. ludzikami LEGO. Inspirowani projektem Small Town stworzyliśmy własny świat, małych ludzi. Efekty pracy uczniów zaskakiwały. Zajęcia przebiegały w bardzo miłej atmosferze… i … to nie ostatnia wizyta p. Jacka w naszej szkole:)

  

 

  W ostatni dzień października spotkaliśmy się po raz czwarty w ramach projektu MAM MOC. Tym razem tematem zajęć było zdobienie przedmiotów techniką decoupage. Naszym zdobieniom i pomysłom poddane zostały szklane butelki, które stały się wazonami na jesienne inspiracje. Zadanie okazało się być wciągającym, wymagającym dokładności i cierpliwości. Przy okazji ćwiczyliśmy koncentrację uwagi oraz sprawność manualną. A bawiliśmy się tak….
Zajęcia poprowadziła p. Wiola Zamora, pedagog szkolny.

     

Kolejne spotkanie w ramach projektu to zajęcia taneczne z p. Natalią instruktorką hip – hopu. Zainteresowanie było ogromne a efekty wspaniałe:)

W dniu 27.11.2018 r. odbyły się w naszej szkole 6. zajęcia w ramach projektu MAM MOC. Tym razem nasi uczniowie tworzyli zimowe wariacie na temat bałwanów. Przy okazji ćwiczyliśmy sprawność manualną rąk, koordynację wzrokowo – ruchową, koncentrację uwagi oraz kreatywność. Nie bez znaczenia była także integracja zespołu szkolnego. Efekt był piorunujący , bo takich snowmenów nie widzieliście nigdzie. Zajęcia poprowadziła p. Wiola Zamora

Grudzień

W czwartek odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu MAM MOC. Tym razem tematycznie związane ze zbliżającymi się Świętami 🙂 Nasi uczniowie zdobili pierniczki. Było dużo radości i zabawy a efekty pracy… zjedzone:)

   

Styczeń

  8 zajęcia w ramach projektu MAM MOC przeszły już do historii. Dziś, choć przez chwilę, mogliśmy się poczuć jak prawdziwi chemicy! Tajemnicze nazwy, niespotykane na co dzień przedmioty, a z nich… niesamowite doświadczenia. Znikający atrament – czary mary – od tego zaczęliśmy. Potem bąbelkowa kąpiel czyli lampka lawa… chyba to doświadczenie podobało nam się najbardziej był i wulkan… i nadmuchiwanie balonika bez użycia ucznia  i pomiar ph, było super!!!
Zajęcia poprowadziła p. Agnieszka Rejewska, nauczyciel chemii.

Marzec

Spotkanie IX  w ramach MAM MOC 🌺 26.03
W dniu dzisiejszym odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu „Mam moc”. Tym razem tworzyliśmy Eco torby. Każda bawełniana, każda z innym motywem, każda autorska. Prace z wykorzystaniem farb akrylowych, pędzli, gąbek… zachwycały. Miejmy nadzieję, że te nowe ekotorby zastąpią jednorazówki, które nie sprzyjają naszej przyrodzie.
Warsztaty przebiegały w bardzo miłej atmosferze, która zawsze jest dobrą okazją do rozmowy na wszelkie tematy.
Spotkanie poprowadziła p. Wiola Zamora