Świetlica

Świetlica szkolna  czynna jest od godziny 6.30 do godz. 16.00

Przez cały rok szkolny świetlica organizuje zbiórkę makulatury, korków oraz baterii.

Świetlica szkolna informuje, iż cena obiadu dla ucznia, od dnia 1 października 2019 roku będzie wynosić 4 zł.

Na Siódemkowej świetlicy nigdy nie jest nudno 🍀 zobaczcie jak się świetnie bawimy 🤩

Obraz może zawierać: tekst „Rada Samorządu Uczniowskiego informuje, że w marcu odbywa się zbiórka karmy dla kotów i psów ze schroniska w Zawierciu. Karmę przynosimy na świetlicę”

Obraz może zawierać: tekst „Świetlica szkolna zaprasza do udziału w konkursie na książkę kucharską z wybranego kraju: Włochy Grecja Hiszpania Polska Prace oddajemy do 20 marca na świetlicę szkolną. Odpowiedzialna:Olga Pierwocha Gwarantujemy nagrody”

Kreatywne zajęcia na świetlicy szkolnej, czyli 101 pomysłów na kolorową kartkę

Dzisiaj na świetlicy tworzymy kartki walentynkowe 😀

Brak dostępnego opisu zdjęcia. Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie siedzą i w budynku

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie siedzą i tabela Obraz może zawierać: 3 osoby, w tym Olga Pierwocha, ludzie siedzą i w budynku

W Świetlicowym Konkursie Walentynkowym zwyciężyła Zuzanna Gurbała.Gratulujemy👏

 

 

 

 

 

 

 

 

Rok szkolny 2018/2019

Na świetlicę przyszła wiosna:)

 

 

 

Przyszły tydzień (9.04 – 13.04) na świetlicy pod znakiem podróży. Marzymy o wakacjach, uczymy się pakować torbę na wakacje, wspominamy najlepsze wakacje. Mile widziane zdjęcia i rysunki uczniów.
Zajęcia prowadzi Olga Pierwocha 🙂

Lubimy podróże – zajęcia świetlicowe

 

Świetlica szkolna i SU zapraszają na tydzień gier planszowych 5.03 – 9.03 2018. Gramy na przerwach , zajęciach z wychowawcą.W piątek rozgrywki o tytuł Mistrza Gier Planszowych 🙂

 

 

Kierownik świetlicy informuje: poniedziałki w październiku to spotkania z ulubionymi książkami dzieci.Przynosimy ulubione bajki, baśnie i opowiadania.Czytamy wspólnie, opowiadamy, rysujemy ulubionych bohaterów, wykonujemy wycinanki jako ilustracje do treści bajek, odgrywały scenki.Czeka nas świetna zabawa. Żałuj jeśli nie jesteś z nami na świetlicy:) A na koniec października konkurs ze znajomości poznanych bajek i baśni 🙂

 

Poniedziałkowe spotkania z książką na świetlicy szkolnej Dzisiaj 10 niesamowitych przygód Neli


Kolejny poniedziałek
na świetlicy w ramach spotkań z ciekawą książką inscenizacja Kopciuszka:)

Dzisiaj, 16.10 na świetlicy szkolnej kolejne spotkanie z ciekawą książką. Czytaliśmy baśń o królu Arturze i mieczu Excalibur. Klasa pierwsza i trzecia a i b wykonały kolorowe ilustracje do baśni.
Zajęcia poprowadziła p. Olga Pierwocha:)

Dzisiaj, 9.10.17r. na świetlicy spotkanie z naszymi ulubionymi bohaterami z bajek i wspólne czytanie „Piękniej i bestii”. Zajęcia poprowadziła p. Olga Pierwocha🙂

Na świetlicy szkolnej już wita nas jesień
Prace plastyczne wykonane w ramach konkursu ogłoszonego przez wychowawców świetlicy szkolnej „Dary jesieni”.

Regulamin świetlicy szkolnej


W świetlicy dzieci spędzają czas przed lub po lekcjach. Aby umilić im oczekiwanie, wychowawcy prowadzą różnorodne zajęcia np. plastyczne, koło europejskie, sportowe, muzyczne, ruchowe. Organizują różne konkursy, wystawy i teatrzyki.

 


Dzieci rozwijają tu swoje zainteresowania,uczą się współżycia i współdziałania w grupie oraz organizacji czasu wolnego. Otrzymują pomoc w odrabianiu lekcji. Wychowawcy wraz z wychowankami dbają o wystrój świetlicy   i jej wyposażenie.

 

Od 2010r. w ramach rządowego programu „Radosna szkoła” świetlica została doposażona w pomoce dydaktyczne mające na celu wspomaganie kształtowania u dzieci umiejętności motorycznych. Zostały zakupione duże, miękkie klocki, materace, tory przeszkód, zestaw wspinaczkowy, gry planszowe oraz instrumenty muzyczne. Sala zabaw sąsiaduje ze świetlicą szkolną. Dzieci w ramach zajęć świetlicowych mogą tam dać upust swej wyobraźni, nieokiełznanej potrzebie ruchu oraz chęci relaksu. Miejsce to, jest bardzo lubiane przez naszych najmłodszych podopiecznych, również dlatego, że jest bezpieczne i przestronne.