Centrum Leonarda da Vinci – sobotnia wycieczka

Siódemkowi Podróżnicy  zwiedzali Centrum Leonarda da Vinci. Na początek warsztaty z mikroskopem w dłoni czyli co magazynują rośliny. Każdy z nas przez chwilę stał się biologiem, który wykonuje własne preparaty. A potem… nieograniczone doświadczanie
Centrum Nauki Leonardo da Vinci jest zbliżony co do wielkości do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Obiekt popularyzuje nowoczesną naukę przez zabawę. Lokalizacja Centrum daje nieograniczone możliwości. Tematem wystawy jest zdrowy organizm ludzki – dobrze funkcjonujące ludzkie ciało, które pozwala zachować sprawność fizyczną i umysłową.

Wystawa ma uświadomić zwiedzającym, jak złożony i wymagający jest organizm ludzki. Przedstawia pięć czynności życiowych człowieka (oddychanie, bicie serca, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie), które utrzymują organizm w stanie biologicznej równowagi. Jednocześnie wskazuje czynniki, które najczęściej ją zakłócają i powodują osłabienie ciała. Na wystawę składa się wiele stanowisk multimedialnych i mechatronicznych. Patronem wystawy jest Leonardo da Vinci – twórca najpopularniejszego rysunku na świecie.
Uczniom towarzyszyli: p. Wiola Zamora, p. Jolanta Brewka, p. Kasia Świderska i p. Artur Makaruk

Fotorelacja w galerii:)