„Czy znasz te bajki?”

Piątek 25 listopada był szczególnym dniem dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 7 w Zawierciu. Dzielnica Borowe Pole stała się przez chwilę centrum kulturalnym, bowiem nauczyciele szkoły oraz pracownicy administracji przygotowali dla dzieci andrzejkowe przedstawienie „Czy znasz te bajki?”. Impreza do samego końca utrzymywana była w tajemnicy przed uczniami i ich rodzinami. Wszyscy adepci sztuki aktorskiej pokazali jaki potencjał drzemie w ich sercach. A każda nawet najmniejsza kreacja była perfekcyjnie przygotowana. Niebagatelne znaczenie miał udział znanego aktora teatralnego i serialowego w tym przedstawieniu. Pan Mirosław Kotowicz pochwalił występujących, ich zapał i zaangażowanie oraz bardzo interesujący scenariusz Pań Iwony Dubik i Doroty Tomanek. Cieszy fakt, że inscenizacja zgromadziła bardzo dużą widownię wraz z Prezydentem Miasta Zawiercia Panem Witoldem Grimem i Doradcą Prezydenta Miasta ds. Edukacji Panią Marią Utracką, emerytowanych nauczycieli, uczniów z rodzinami i całą społeczność osiedla. Przedstawienie przygotowano w najdrobniejszych szczegółach począwszy od efektownej scenografii w wykonaniu Pani Wioletty Zamory, aż po pachnący, piernikowy poczęstunek roznoszony przez uczniów szkoły. Charakteryzację aktorów powierzono Pani Karolinie Koszewskiej, która zaprezentowała swój talent.

Zamysł inscenizacji zrealizowano wyśmienicie, a reakcja publiczności na występ nauczycieli była spontaniczna   i żywiołowa. Każda mała twarzyczka ukazywała ogrom zaskoczenia, emocji i radości. Jak przyznała reżyser przedstawienia Pani Jolanta Brewka – satysfakcja z przygotowania tego przedstawienia jest ogromna, a trud włożony w pracę nad nim zrekompensowała reakcja i radość publiczności.

Pani Dyrektor szkoły Elżbieta Niedźwiedzka dumna jest, że może współpracować z takim wyjątkowym i zdolnym zespołem, który nie boi się realizować oryginalnych pomysłów.

Pan Prezydent podziękował za przygotowanie tej inscenizacji. Brawom nie było końca…:)

img_1951

Zapraszamy na fotorelację do galerii:)