Dzień patronki szkoły

W dniu dzisiejszym nasza szkoła obchodziła Dzień Patrona szkoły-Marii Konopnickiej. Stało się to również doskonałą okazją do włączenia uczniów klasy pierwszej do grona czytelników biblioteki szkolnej. Z uwagą obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy ciekawostek z życia Naszej Patronki, po czym uczniowie klasy pierwszej złożyli przyrzeczenie czytelnika. Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody w konkursach z okazji urodzin Patronki.
A wszystko zwieńczone zostało dobrą zabawą poszukiwania zaczarowanych jagód w ogrodzie szkolnym ☘️

Z okazji obchodów 180 rocznicy urodzin Marii Konopnickiej zorganizowaliśmy dwa konkursy.Pierwszy sprawdzał wiedzę naszych uczniów w zakresie biografii i twórczości poetki.Najlepiej poradzi sobie Filip Rysiewicz z klasy 4 i to on otrzymał wyróżnienie.Drugi konkurs polegał na przygotowaniu kartki urodzinowej z życzeniami dla Marii Konopnickiej.Pierwsze miejsce zajęła Oliwia Osys z zerówki, drugie Gabrysia Maciążek, a trzecie Julia Pietrkiewicz.Obie laureatki są uczennicami klasy 4 .Gratulujemy 🙂
Kolejni nagrodzeni 🍀🍀🍀🍀
Wyniki kolejnej edycji Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego
Z ogromną radością informujemy, że Elena Lusini z klasy 8 zajęła 1 miejsce, a Lena Januszek z klasy 7 zajęła 3 miejsce.Uczennice są laureatkami w części literackiej, Adam Mazur z klasy 4 zajął 3 w części plastycznej.
Gratulacje,jesteśmy dumni👏