Dzień Pierwszej Pomocy

  20 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się Dzień Pierwszej Pomocy. Jak co roku, najmłodsi nasi podopieczni doskonalili umiejętność niesienia pomocy poszkodowanemu, zachowania się w trudnej sytuacji, a co najważniejsze resuscytacji . W tym roku zajęcia miały charakter wyjątkowy. Czemu?

A to za sprawą uczniów klasy policyjnej, którzy wraz ze swoim opiekunem p. Sylwestrem Nowakiem przyjechali do nas z Zespołu Szkół im. Prof. R. Gostkowskiego w Łazach.
Nasi wykwalifikowani goście pokazali nam jak wygląda prawidłowe zachowanie się w sytuacji zagrożenia życia, jak należy zabezpieczyć poszkodowanego oraz w jaki sposób udzielić mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie bez znaczenia okazała się wiedza naszych uczniów z poprzednich lat. Nasi najmłodsi podopieczni bez wahania potrafili wskazać numery alarmowe, podać wskazówki odpowiednim służbom, by te mogły dotrzeć do poszkodowanego. Nie była im również obca wiedza z zakresu resuscytacji – tu każdy wie: 30 uciśnięć, 2 wdechy. Siódemkowiczom najbardziej podobał się jednak transport ofiary na noszach, który wykonywali wspólnie z bardziej doświadczonymi kolegami. Na zakończenie sprawdzenie wiedzy, czyli próba „masażu serca” – nie jest łatwo!
Dzień Pierwszej Pomocy w naszej szkole, po raz kolejny, zorganizowali:
p. Wiola Zamora, p. Andrzej Kciuk oraz p. Artur Makaruk.

Zapraszamy na fotorelację do galerii:)