Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

W dniu 20 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 7 w Zawierciu odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny pod hasłem „Tęga główka – matematyczna łamigłówka”.
☑️ Imprezę swoim Honorowym Patronatem objął Prezydenta Miasta Zawiercie Łukasz Konarski.
☑️ Trofeum zwycięzców to Puchar Przechodni Mistrzów Matematyki.
💪 Wśród uczestników konkursu zostały wyłonione trzy miejsca:
I miejsce otrzymała Szkoła Podstawowa nr 7
II miejsce otrzymała Szkoła Podstawowa nr 9
III miejsce otrzymała Szkoła Podstawowa nr 5

☑️Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy matematycznej, doskonalenie umiejętności logicznego i twórczego myślenia, dostarczenie uczniom satysfakcji , szansy i radości z sukcesu oraz współpraca nauczycieli matematyki szkół podstawowych z terenu miasta.
☑️ W konkursie wzięło udział siedem szkół podstawowych z terenu naszego miasta, które w trzyosobowych zespołach reprezentowały swoje szkoły. Wszystkie zespoły, w tym samym czasie, rozwiązywały jednakowe zadania konkursowe.
☑️ Konkurs wymagał pomysłowości i twórczego spojrzenia na problem. Z kolei zadania konkursowe traktowały nie tylko o arytmetyce, zawierały również skojarzenia, krzyżówki, rebusy oraz tangramy.
☑️ Uczniowie w przyjaznej i miłej atmosferze spędzili czas , przekonując się, że matematyka może być wesoła i łatwa.
Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy, a zwycięzcy otrzymali również Puchar Przechodni, który do kolejnej edycji konkursu w przyszły roku, zostaje w SP7.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki oraz dyplomy.
☑️ Mamy nadzieję, że konkurs zachęcił uczniów do zabawy matematyką. Mamy też nadzieję, że spotkamy się za rok na kolejnej edycji.
Dziękujemy za udział ❤
Organizator : Katarzyna Hilgartner
Fotorelacja z konkursu w galerii:)