Tydzień kariery w SP 7 14.03 – 18.03

Pierwszym gościem tego tygodnia był funkcjonariusz służby więziennej, st. sierż. sztab. Marcin Palmowski, który na co dzień pracuje w Zakładzie Karnym w Wojkowicach. Nasz gość opowiedział uczniom klasy siódmej i ósmej o specyfice pracy w zakładzie karnym, przybliżył jego strukturę. Ponadto, wyżej wymieniony opowiedział młodzieży o predyspozycjach jakie winien posiadać kandydat ubiegający się o pracę w SW, jakie wymagania spełnić. Dziękujemy za ciekawe spotkanie!
  Kolejnym gościem w poniedziałkowe przedpołudnie był funkcjonariusz policji, który opowiedział najstarszym uczniom naszej szkoły o swoim zawodzie. Uczniowie poznali przede wszystkim pracę technika kryminalistyki. Jak już wiemy po spotkaniu z dzisiejszym gościem, głównym zadaniem technika kryminalistyki jest zebranie dowodów zbrodni, a następnie rozpoznanie ich i właściwa interpretacja. Zebrany materiał dowody powinien zostać przygotowany tak, by mógł zostać wykorzystany w dalszym śledztwie, a nawet by stanowił jego podstawę. Także jak sami widzicie, wielka odpowiedzialność.
Uczniów klasy II, w ramach tygodnia kariery, odwiedził starszy ratownik wodny. Gość opowiedział dzieciom o swojej pracy, bezpieczeństwie nad wodą latem i zimą.
Drugoklasiści słuchali gościa z wielkim zaangażowaniem i uwagą.
Dziś w progach Siódemki gościliśmy niezwykłego gościa p. Urszulę Szwej, właścicielkę BIURA PODRÓŻY ROBINSON z Ogrodzieńca. Pani Urszula opowiedziała uczniom o pracy biura, wyjaśniła różnice między pilotem wycieczki, a rezydentem, pokazała na czym polega planowanie wyjazdu. Młodzi podróżnicy uważne słuchali naszego gościa, zadawali pytania.
Środę kończymy w towarzystwie wiedzy o bankowości. Panie Aleksandra Szlachta-Parla, Joanna Wesołowska, Agata Brzeszcz oraz Jolanta Górska opowiedziały najstarszym uczniom naszej szkoły o tajnikach ich pracy, opowiedziały o możliwościach jakie dają młodym użytkownikom banki, trendach oraz tak ważnym bezpieczeństwie w korzystaniu z bankowości internetowej.
Czwartek zaczynamy zajęciami w klasie pierwszej, której gościem była Pani Anna Lewandowska, fizjoterapeuta. Nasz gość opowiedział nam o swoim zawodzie, tym czym na co dzień się zajmuje. Nie obyło się także bez ćwiczeń 😊 wspierających pracę naszego ciała.
Klasę piątą i czwartą w ramach tygodnia kariery, odwiedził fotograf, p. Jacek Pałucha. Nasz gość opowiedział uczniom o swojej pracy, o tym jakie predyspozycje powinien mieć dobry fotograf. Uczniowie dowiedzieli się także w jakich obszarach działań można ją wykorzystywać.
Tydzień kariery kończymy spotkaniem najmłodszych naszych uczniów z p. Emilią Przybylik, skrzypaczką. Nasz gość opowiedział uczniom o nauce gry na skrzypcach, o kategoriach instrumentów. Mieliśmy też okazję usłyszeć utwory, znane nam i zupełnie nowe. Wiemy też już jaka różnica jest między orkiestrą kameralną i symfoniczną 😊
Dziękujemy za piękną lekcje ❤️