Wizyta na Komendzie Policji

  Dziś szóstoklasiści odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Zawierciu,była to nagroda w akcji zbierania nakrętek dla Gabrysi, w której uczniowie naszej szkoły uplasowali się na pierwszym miejscu. Było to bardzo miłe spotkanie wypełnione wieloma ciekawymi atrakcjami. Pan technik kryminalistyki pokazał jak policjanci pracują na miejscu oględzin, jak zbierają odciski palców, czy obuwia oraz jak zabezpieczyć ślady biologiczne na miejscu zdarzenia. Następnie zaprzyjaźniliśmy się z dumą komendy – psem Tytanem, który okazał się bezwzględny wobec pozoranta / przestępcy. Najbardziej ekscytujący okazał się pobyt na strzelnicy multimedialnej i pokaz broni oraz wyposażenia każdego policjanta w akcji.

Wyjątkowo szóstoklasistom pokazano miejsce pobytu aresztantów tzw.dołek, ponieważ te miejsca nie są dostępne innym zwiedzającym, tam również nie wolno robić zdjęć. Podczas zajęć pierwszej pomocy siódemkowicze wykazali się rozległą wiedzą i umiejętnościami, co zaimponowało ratownikom policyjnym.
Pan Komendant w wielu ciepłych słowach wyraził wdzięczność za postawę uczniów i wręczył im drobne upominki.

Chcieliśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy przygotowali i pokazali nam policyjne życie. Dzięki Państwu czuliśmy się wyjątkowo i wspaniale. Był to fascynujący dzień. Na pewno zapamiętamy te chwile na długo – klasa szósta.
Opiekunami podczas ekscytujących chwil byli: Pani Jolanta Brewka i Pan Andrzej Kciuk