Zielona szkoła Biały Dunajec

Dziś poznajemy okolice i aktywnie spędzamy czas.

Trzecioklasiści mieli dziś dzień pełen emocji ❤️ i to nie tylko za sprawą zmiennej pogody, ale i wędrówki pieszej. Trasa rozpoczynała się we wsi Ząb, najwyżej położonej wsi, skąd pochodzi Kamil Stoch , skoczek narciarski, a kończyła na Gubałówce. Tam pamiątkowe zdjęcia, podziwianie widoków…no i zjazd kolejką….
Popołudniu spacer. A wieczorem.. to się jeszcze okaże:)
Drugi dzień naszej przygody z Białym Dunajcem kończymy tanecznym krokiem 💃🕺 integrując się.
  Dziś nasi trzecioklasiści uczestniczyli w warsztatach malowania na szkle. Poznali historię tej techniki, obiekty najczęściej na nich umieszczane. Ponadto sami wykonali pracę, która przedstawia elementy góralskie.
Dzisiejszy dzień kończymy wizytą w Aqua Parku w Zakopanem. Na początku rozmowa z panem ratownikiem i zasady, by bezpiecznie spędzić czas w wodzie. A potem… tylko zabawa🙂
Dziś zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy w drogę, by już przed 11.00 znaleźć się w Dolinie Kościeliskiej. Jest ona drugą co do wielkości doliną polskich Tatr (po Dolinie Chochołowskiej) i najbardziej atrakcyjną pod względem ilości wapiennych form skalnych, wąwozów, jaskiń, a także historii. Jest też jednym z najczęściej przez turystów odwiedzanych miejsc w Tatrach. Dlatego i nas nie mogło tam zabraknąć… chociaż momentami nie było łatwo, i motywacja spadała, daliśmy radę 💪 wiśnią na torcie okazała się wizyta przy skoczni narciarskiej “Wielkiej Krokwi” oraz Kaplica na Jaszczurówce.
Ps. A w drodze do domu wczasowego spotkaliśmy w Białym Dunajcu weselników, w tradycyjnych strojach góralskich, którzy opowiedzieli nam o tradycjach góralskich, a związanych z zaślubinami.
Dziś uczniowie klasy trzeciej, zaraz po śniadaniu, pojechali na Krzeptówki, by wziąć udział w mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.
Przy okazji poznali genezę powstania tego miejsca, jego historię i architekturę.

Iluzja Park…. Tam spędziliśmy dzisiejsze popołudnie. W tym miejscu najlepiej przekonacie się na czym polega… iluzja. Wierzyć swoim oczom czy zdać się na rozum…? Może intuicję…? Tu wszystko przestaje być oczywiste. Prawdziwe pioruny o mocy 2 000 000 volt, przeżyjesz halny wiejący 156km/h, krople deszczu lecące do góry, lewitacja, znikanie i mnóstwo zagadek. Rozrywka przez DUŻE „R”. Miejsce dla fanów selfie! Salto na snowboardzie pod lecącym helikopterem, walka z niedźwiedziem nic prostszego… efekt na zdjęciu FANTASTYCZNY!!! Tu magia i nauka z iluzją się przeplata…

Dziś trzecia klasa udała się do Zakopanego, by przechadzać się ulicą Krupówki… Jak się domyślacie zakupom nie było końca. Wśród TOP TEN magnesy, ciupagi, czapki i wiele innych… czasem zaskakujących pamiątek🙂
Aktywne popołudnie🙂
Z zieloną szkołą żegnamy się na słodko🙂
Fotorelacja w galerii:)