Matematyka Dzika – Dzień Matematyki 2019

Dziś jest Dzień Matematyki
Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. Od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę Marca. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem rozrastał się – w 2012 roku wzięło w nim udział prawie 6 milionów uczniów z całego świata.
W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski. Organizatorzy zapraszają uczniów (i nie tylko) do konkursów, quizów i zagadek matematycznych.
Uczniowie naszej szkoły również przyłączyli się do święta i rozwiązywali przygotowane wcześniej zadania w grupach. Niektóre zadania okazały się dość trudne a przy innych było wiele śmiechu. Nietypowe lekcje matematyki zawsze są dla uczniów ulubioną formą pracy na lekcji:) Przygotowanie i przeprowadzenie lekcji Katarzyna Hilgartner:)