Aktualności

Działania profilaktyczno-edukacyjne Światowy Dzień Walki z Depresją

Światowy Dzień Walki z Depresją obchodzony jest corocznie 23 lutego. Jest to dzień, w którym podnosimy świadomość na temat depresji i zachęcamy osoby zmagające się z tą chorobą do szukania pomocy.
W związku z tym, w naszej szkole podjęte zostały działania profilaktyczno-edukacyjne.
Powstały gazetki ścienne, rodzice i nauczyciele otrzymali linki do materiałów związanych z tym tematem, a uczniowie wybranych klas wzięli udział w zajęciach poświęconych tematowi depresji.
Młodzież miała okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez wychowawców ale również z osobą, która pracuje z pacjentami chorującymi m.in. na depresję. Zajęcia w klasach IV-VII poprowadziła dzisiaj psycholog szkolny: Katarzyna Podsiadło.

23 lutego – Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony w 2001 roku przez Ministerstwo Zdrowia w celu upowszechnienie wiedzy na temat depresji i zachęcenie chorych do leczenia.
➡️ W dniu wczorajszym uczniowie klas 6 i 7 zgłębili wiedzę na temat depresji, dowiedzieli się też, gdzie można znaleźć pomoc w sytuacji kryzysowej.
➡️ Czym jest depresja i jak ją rozpoznać?

Kontynuuj czytanie “23 lutego – Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją”

Turniej tenisa stołowego dla uczniów klas 1-3

W naszej szkole odbył się turniej tenisa stołowego dla uczniów klas 1-3. W zawodach wzięło udział wielu utalentowanych uczestników, ale zwycięstwo wywalczył Piotr Miziewicz z klasy III zdobywając pierwsze miejsce . Drugie miejsce zajął Marcel Gordel z klasy III, a trzecie miejsce przypadło Wojciechowi Miąsko z klasy II. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom za udział w rywalizacji pełnej sportowej pasji i zaangażowania. Łączy nas sport i aktywne spędzanie czasu ♥️

Dzień Bezpiecznego Internetu w „Siódemce”

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku, a jego celem jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Tegorocznym hasłem jest „Działajmy razem”. Rok rocznie uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 7 biorą udział w tym ogólnopolskim projekcie, w ramach którego został zorganizowany happening dla wszystkich uczniów. W ramach działania uczniowie oglądali film, robili prezentacje multimedialne oraz plakaty promujące DBI. W trakcie pracy świadomość uczniów odnośnie posługiwania się Internetem mogła ukazać jego wady i zalety.
Projekt realizowali uczniowie pod kierunkiem Grzegorza Florczyka.

Dzień otwarty w naszej Siódemce

Dzień otwarty w naszej Siódemce ❤
Wczoraj progi naszej szkoły odwiedzili wspaniali goście, którzy chcieli nas bliżej poznać…
Staraliśmy się pokazać przybyłym jak fajni jesteśmy ☺ Siódemka to bowiem szkoła z tradycją, jednak podążająca za nowoczesnym światem… ☺ To wspaniała społeczność, życzliwa i otwarta ❤
Zapraszamy do SP7 ❤