Tydzień kariery – relacja

Uczniowie klasy IV rozpoczęli tydzień kariery spotykając się z trenerami tenisa ziemnego –
p. Markiem Męcikiem i p. Anną Ciszowską. Uczniowie mieli okazję poznać zawód trenera, konieczne umiejętności, by zawód ten wykonywać. Nie obyło się też bez zajęć praktycznych.
Naszą szkołę odwiedziły panie pracujące w MOPS Zawiercie . Aleksandra Kruszewska i Agnieszka Pawłowska – to wieloletnie pracownice MOPSu, które przez lata pracowały w terenie jako pracownicy socjalni, a dziś zajmują się między innymi streetworkingiem na rzecz osób bezdomnych. Przybliżyły one uczniom klasy VI informacje na temat pracy w pomocy społecznej.
Dzień trzeci ☺ klasa 7
Dziś mieliśmy przyjemność gościć Senior Lead, Technical Support, Subject Matter Expert (dla laików, Pan od technologii informacyjnej, level hard ) p. Piotra Galasa ❤
Rozmowa ze specjalistą dotyczyła Modern(Nowoczesnym) IT, Automatyzacji/Językach skryptowych i do czego służą, Chmurze i AI-sztucznej inteligencji.
Spotkanie klasy II z ekodoradcą . Czym zajmuje się taka osoba? Już wyjaśniamy Ekodoradca – zajmuje się edukacją ekologiczną wśród dzieci, młodzieży oraz wśród dorosłych. Doradza i pomaga przy dofinansowaniu do wymiany nieekologicznych źródeł ciepła.
Dziękujemy p. Paulinie Podsiadło za przeprowadzenie warsztatów i przybliżenie zawodu, który wykonuje.
Kolejne dziś spotkanie w ramach TYGODNIA KARIERY to spotkanie z Ryszardem Matuszczykiem, mistrzem ju – jitsu, reprezentantem kadry Polski, trenerem kadry Polski kobiet w tejże sztuce walki.
Trener opowiedział nam o swojej drodze do sukcesu, wskazał główne zasady, którymi należy się kierować, by sięgnąć podium. Gość opowiedział też o zasadach sportu, który uprawia, korzyściach płynących z aktywności ruchowej. Na zakończenie prawdziwy trening, po rozgrzewce, rzecz jasna.
Dziś w naszej szkole gościliśmy panów leśników. Ci opowiedzieli o tym czym zajmuje się leśnik, jakie predyspozycje powinien mieć, by odnaleźć się w wykonywanej pracy. Ponadto, Panowie opowiedzieli dzieciom o faunie i florze naszego regionu Klasy pierwsze były zachwycone.
Tydzień kariery z instruktorami nauki jazdy Klasa 5 miała dziś przyjemność poznać pracę instruktora jazdy. Goście opowiedzieli uczniom o tym jak wygląda taka praca, jakie predyspozycje powinien mieć instruktor. Młodzi ludzie mieli też okazję zobaczyć narzędzia pracy z jakich korzystają nasi goście tj. samochody.
Tydzień kariery zawitał dziś do oddziału zerowego ❤ Nasi uczniowie poznali dziś pracę poczty. Dzięki uprzejmości p. Gosi, która nigdy nie odmawia nam wizyt, uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się odwiedzane miejsce. Wysłaliśmy nawet kartkę pocztową do naszej szkoły.
Klasa 7 w ramach TYGODNIA KARIERY miała możliwość spotkania z absolwentem SP7, doktorem nauk ekonomicznych, p. Michałem Dudkiem. Na wstępie gość przedstawił młodzieży swoją ścieżkę kariery, etapy edukacji . Opowiadał uczniom, o tym jak ważna jest wiedza ogólna w dążeniu do realizacji swoich celów i sukcesów w życiu dorosłym. Uczniowie dowiedzieli się również czym zajmuje się kierunek turystyki na uczelni wyższej i jakie daje perspektywy na przyszłość.
Dziękujemy za spotkania ❤